STMicroelectronics
Producto No:
LF18ABDT-TR
Fabricante:
Paquete:
DPAK
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 500MA DPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.6625
$1.6625
10
$1.48295
$14.8295
25
$1.40752
$35.188
100
$1.15615
$115.615
250
$1.080796
$270.199
500
$0.955111
$477.5555
1000
$0.754044
$754.044
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| PSRR | 82dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 12 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 200mA (Typ) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LF18 |