LFA75F-5-C
Cosel USA, Inc.
Producto No:
LFA75F-5-C
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.91" L x 1.97" W x 1.32" H (150.1mm x 50.0mm x 33.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series LFA (75W)
Type Open Frame
Efficiency 80%
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC