LFJ104001C
Littelfuse Inc.
Producto No:
LFJ104001C
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BLOK BLT DWN 1000V 400A CHA
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 400 A
Fuse Type Bolt Down
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 2" Dia x 7.126" L (50.8mm x 181mm)
Series LFJ1000
For Use With/Related Products Blade Mount Cartridge Fuses
Voltage 1000V