Hogar / Fuseholders / LFJ104501STST
minImg
LFJ104501STST
Littelfuse Inc.
Producto No:
LFJ104501STST
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
1000VDC HLDR STUD TERMINAL 450A
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Bolt Down
Current Rating (Amps) 450 A
Fuse Type Bolt Down
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 2.5" Dia x 8" L (63.5mm x 203.2mm)
Series LFJ1000
For Use With/Related Products Bolt Mount Cartridge Fuses
Voltage 1000V