LFR-255R48V
Bivar Inc.
Producto No:
LFR-255R48V
Fabricante:
Bivar Inc.
Descripción:
LED 5MM 660NM RED CLR 8-48V BA9S
Guía del usuario
Applications Incandescent Replacements, Indicator Lights
Configuration Single
Color Red
Size / Dimension 0.413" Dia x 1.024" H (10.49mm x 26.01mm)
Millicandela Rating 600mcd
Product Status Obsolete
Base Type Miniature Bayonet (BA9S)
Wavelength 630nm
Series 255
Mfr Bivar Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 8 V ~ 48 V AC/DC