Nichicon
Producto No:
LGG2W331MELB35
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.652
$9.652
10
$8.57945
$85.7945
50
$7.50671
$375.3355
100
$6.863275
$686.3275
500
$5.898151
$2949.0755
1000
$5.469198
$5469.198
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.2 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LGG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.716 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |