Nichicon
Producto No:
LGL2G681MELB45
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.713
$15.713
10
$14.9283
$149.283
50
$12.57135
$628.5675
100
$11.7857
$1178.57
500
$10.45
$5225
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.850" (47.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.74 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LGL |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.4882 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 680 µF |
| Package | Bulk |