Nichicon
Producto No:
LGR2E561MELC30
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.795
$5.795
10
$5.21455
$52.1455
50
$4.51915
$225.9575
100
$3.939745
$393.9745
500
$3.244516
$1622.258
1000
$3.012754
$3012.754
2500
$2.954823
$7387.0575
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.5 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LGR |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.25 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 560 µF |
| Package | Bulk |