Nichicon
Producto No:
LGU1C393MELB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.5455
$6.5455
10
$5.89095
$58.9095
50
$5.10587
$255.2935
100
$4.451225
$445.1225
500
$3.665689
$1832.8445
1000
$3.40386
$3403.86
2500
$3.338395
$8345.9875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.81 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.5315 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 39000 µF |
| Package | Bulk |