Nichicon
Producto No:
LGU2G271MELC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.783
$6.783
10
$6.1085
$61.085
50
$5.29435
$264.7175
100
$4.61548
$461.548
500
$3.801007
$1900.5035
1000
$3.529516
$3529.516
2500
$3.461638
$8654.095
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.22 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.7446 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Bulk |