LH601001C
Littelfuse Inc.
Producto No:
LH601001C
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.563" Dia x 7.874" L (39.7mm x 200mm)
Series LH
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 600V