LHL08TB2R7LS
Taiyo Yuden
Producto No:
LHL08TB2R7LS
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 3.5A 19 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series LH, L Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 48MHz