LHLC06NB2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LHLC06NB2R2M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.9A 74 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LH, LC Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 58MHz