LHLC08NB271K
Taiyo Yuden
Producto No:
LHLC08NB271K
Descripción:
FIXED IND 270UH 630MA 850MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 25 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Inductance 270 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3.5MHz