LHLC08TB151K
Taiyo Yuden
Producto No:
LHLC08TB151K
Descripción:
FIXED IND 150UH 880MA 410MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 880 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 410mOhm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4.7MHz