LJ600303S
Littelfuse Inc.
Producto No:
LJ600303S
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type DIN Rail
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)
Series LJ
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V