APEM Inc.
Producto No:
LK5ENB126N3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SW KEYLOCK SP3T 4A 125V CHROME
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$14.5065
$14.5065
440
$12.434446
$5471.15624
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Current Rating (Amps) | 4A (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Depth Behind Flange | 32.55mm |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Key Removable Positions | 1 only |
| Number of Positions | 3 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Flat Key |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.00mm Dia |
| Angle of Throw | 45° |
| Circuit | SP3T |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 6,000 Cycles |
| Series | LK |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | Mom-On-Mom |
| Contact Timing | Not Specified |
| Package | Tray |
| Base Product Number | LK5 |