LKG2A821MESACK
Nichicon
Producto No:
LKG2A821MESACK
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3 A @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Series LKG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF