Nichicon
Producto No:
LKX2D122MESC35
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.329
$9.329
10
$8.29065
$82.9065
50
$7.25401
$362.7005
100
$6.63233
$663.233
500
$5.699639
$2849.8195
1000
$5.285116
$5285.116
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | Audio |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.65 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LKX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.975 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1200 µF |
| Package | Bulk |