Nichicon
Producto No:
LKX2E471MESA35
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.726
$6.726
10
$5.98025
$59.8025
50
$5.23279
$261.6395
100
$4.784295
$478.4295
500
$4.111467
$2055.7335
1000
$3.812454
$3812.454
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | Audio |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.4 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LKX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.1 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |