Nichicon
Producto No:
LLG2D222MELC40
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.7375
$9.7375
10
$8.6583
$86.583
50
$7.57625
$378.8125
100
$6.926925
$692.6925
500
$5.952814
$2976.407
1000
$5.51988
$5519.88
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.18 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LLG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 6.27 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 2200 µF |
| Package | Bulk |