Nichicon
Producto No:
LLS1C393MELB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.4245
$5.4245
10
$4.88015
$48.8015
50
$4.2294
$211.47
100
$3.687235
$368.7235
500
$3.036542
$1518.271
1000
$2.819648
$2819.648
2500
$2.765422
$6913.555
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.850" (47.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 6.21 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LLS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 7.1415 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 39000 µF |
| Package | Bulk |