Nichicon
Producto No:
LLS1J682MELB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.282
$5.282
10
$4.75475
$47.5475
50
$4.12072
$206.036
100
$3.592425
$359.2425
500
$2.958471
$1479.2355
1000
$2.747153
$2747.153
2500
$2.694324
$6735.81
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.55 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LLS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.2325 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 6800 µF |
| Package | Bulk |