Nichicon
Producto No:
LLS2E331MELZ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.9425
$3.9425
10
$3.1806
$31.806
50
$2.73543
$136.7715
100
$2.480925
$248.0925
500
$1.844786
$922.393
1000
$1.717562
$1717.562
2500
$1.65394
$4134.85
5000
$1.622134
$8110.67
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.66 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LLS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.49 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |