Nichicon
Producto No:
LLS2V181MELZ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.7525
$3.7525
10
$3.0286
$30.286
50
$2.6049
$130.245
100
$2.362555
$236.2555
500
$1.756759
$878.3795
1000
$1.635606
$1635.606
2500
$1.575024
$3937.56
5000
$1.544738
$7723.69
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 350 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.34 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LLS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.9162 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |