STMicroelectronics
Producto No:
LM2903YPT
Fabricante:
Paquete:
8-TSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5795
$0.5795
10
$0.5073
$5.073
25
$0.4769
$11.9225
100
$0.38931
$38.931
250
$0.36157
$90.3925
500
$0.307743
$153.8715
1000
$0.246192
$246.192
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Propagation Delay (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | LM2903 |