onsemi
Producto No:
LM317MABTG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 500MA TO220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.7505
$0.7505
10
$0.66215
$6.6215
25
$0.62168
$15.542
100
$0.471295
$47.1295
250
$0.401052
$100.263
500
$0.381026
$190.513
1000
$0.290776
$290.776
2500
$0.270722
$676.805
5000
$0.260699
$1303.495
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LM317 |