LM4040CELT-2.5
STMicroelectronics
Producto No:
LM4040CELT-2.5
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-323-3
Descripción:
PRECISION MICROPOWER SHUNT VOLTA
En stock : 1424
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 3000
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.5%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 70ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 95µVrms
Series -
Current - Cathode 12 mA
Package / Case SC-70, SOT-323
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V