Texas Instruments
Producto No:
LM5115DC EVAL
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOARD EVALUATION LM5115DC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 6A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 215kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | LM5115 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 7V ~ 70V |
| Base Product Number | LM5115 |