Hogar / Fixed Inductors / LMLP06D6M680CTAS
minImg
LMLP06D6M680CTAS
KYOCERA AVX
Producto No:
LMLP06D6M680CTAS
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
FIXED IND 68UH 900MA 330MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm
Inductance 68 µH