Panasonic Electronic Components
Producto No:
LN238RPH
Fabricante:
Paquete:
3mm Round
Lote:
-
Descripción:
LED RED DIFFUSED 3MM ROUND T/H
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.24225
$2.4225
100
$0.17366
$17.366
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | - |
| Color | Red |
| Current - Test | 15mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Millicandela Rating | 2mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 10.85mm |
| Supplier Device Package | 3mm Round |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Features | - |
| Lens Color | Red |
| Wavelength - Peak | 700nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 3.00mm Dia |
| Base Product Number | LN238 |