Panasonic Electronic Components
Producto No:
LNJ326W83RA
Fabricante:
Paquete:
Chip LED
Lote:
-
Descripción:
LED GREEN CHIP SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | 572nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | - |
| Color | Green |
| Current - Test | 10mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 17mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 0.42mm |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 575nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |
| Base Product Number | LNJ326 |