Panasonic Electronic Components
Producto No:
LNJ624C4CRA
Fabricante:
Paquete:
3528
Lote:
-
Descripción:
LED GREEN 3528 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.8525
$1.8525
10
$1.23215
$12.3215
100
$0.948575
$94.8575
500
$0.857432
$428.716
1000
$0.736858
$736.858
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 530nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | - |
| Color | Green |
| Current - Test | 10mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 290mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 2.10mm |
| Supplier Device Package | 3528 |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 520nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 2.40mm Dia |
| Base Product Number | LNJ624 |