Panasonic Electronic Components
Producto No:
LNJ8W0C83RA
Fabricante:
Paquete:
Wide Angle Type LED
Lote:
-
Descripción:
LED ORANGE WIDE ANGLE LED SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.1235
$0.1235
10
$0.1064
$1.064
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 620nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | - |
| Color | Orange |
| Current - Test | 5mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 17.5mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 0.55mm |
| Supplier Device Package | Wide Angle Type LED |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.95V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 630nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 0.60mm Dia |
| Base Product Number | LNJ8 |