Power Integrations
Producto No:
LNK3296P
Fabricante:
Paquete:
8-PDIP-C
Lote:
-
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH MULT TOP 8DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.064
$1.064
100
$0.874
$87.4
1000
$0.741
$741
10000
$0.70756
$7075.6
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Topology | Buck, Buck-Boost, Flyback |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Breakdown | 900V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP-C |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Control Features | EN, Soft Start |
| Series | LinkSwitch®-TN2 |
| Fault Protection | Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Frequency - Switching | 66kHz |
| Voltage - Start Up | 470 mV |
| Mfr | Power Integrations |
| Duty Cycle | 68% |
| Output Isolation | Non-Isolated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Base Product Number | LNK3296 |