Power Integrations
Producto No:
LNK354P
Fabricante:
Paquete:
8-PDIP-B
Lote:
-
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Breakdown | 700V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-PDIP-B |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Control Features | - |
| Series | LinkSwitch®-HF |
| Power (Watts) | 5 W |
| Fault Protection | Current Limiting, Open Loop, Over Temperature, Short Circuit |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Mfr | Power Integrations |
| Duty Cycle | 63% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Base Product Number | LNK354 |