Nichicon
Producto No:
LNT1C684MSE
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 680000UF 20% 16V SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$93.7175
$93.7175
10
$87.8598
$878.598
50
$79.07344
$3953.672
100
$76.144875
$7614.4875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 6.811" (173.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 1.252" (31.80mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.543" Dia (90.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 24 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LNT |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 21.16 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 680000 µF |
| Package | Bulk |