LNT1J334MSEB
Nichicon
Producto No:
LNT1J334MSEB
Descripción:
CAP ALUM 330000UF 20% 63V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 10.000" (254.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.634" (41.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 26.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 39.15 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330000 µF