LNT2H332MSEHBB
Nichicon
Producto No:
LNT2H332MSEHBB
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.024" (153.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 18.2 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF