LNY2G222MSEFBB
Nichicon
Producto No:
LNY2G222MSEFBB
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.858" (98.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 13.44 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF