LNY2V183MSEH
Nichicon
Producto No:
LNY2V183MSEH
Descripción:
CAP ALUM 18000UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.268" (210.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 42.28 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 18000 µF