LNY2W182MSEF
Nichicon
Producto No:
LNY2W182MSEF
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.740" (95.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 11.06 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF