Nichicon
Producto No:
LNY2W222MSEF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$38.0855
$38.0855
10
$35.96985
$359.6985
50
$31.73836
$1586.918
100
$29.09356
$2909.356
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 4.921" (125.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.866" (22.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.008" Dia (51.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 9.2 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LNY |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 12.88 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 2200 µF |
| Package | Bulk |