LNY2W272MSEF
Nichicon
Producto No:
LNY2W272MSEF
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.709" (145.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LNY
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 14.42 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2700 µF