LP181M200C1P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
LP181M200C1P3
Descripción:
CAP ALUM 180UF 20% 200V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 571 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 799.4 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 180 µF