LPC-100-1050
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
LPC-100-1050
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
LED DRVR CC AC/DC 48-96V 1.05A
En stock : 15
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 2.05" W x 1.46" H (190.0mm x 52.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LPC-100 (100W)
Power (Watts) 101 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 48 ~ 96V