LPC-60-1750
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
LPC-60-1750
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 9-34V 1.75A
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.40" L x 1.67" W x 1.26" H (162.5mm x 42.5mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.75A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LPC-60 (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 9 ~ 34V