LPF-60D-48
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
LPF-60D-48
Descripción:
LED DRVR CC AC/DC 28.8-48V 1.25A
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, PSE, TUV, UR
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LPF-60D (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 28.8 ~ 48V