Sullins Connector Solutions
Producto No:
LPPB022CFFN-RC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HDR 4POS 0.05 GOLD PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.741
$0.741
10
$0.62415
$6.2415
100
$0.5605
$56.05
500
$0.458622
$229.311
1000
$0.407664
$407.664
5000
$0.36803
$1840.15
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.177" (4.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Shape | Square |
| Series | - |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.118" (3.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LPPB022 |