LPV-150-12
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
LPV-150-12
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 10A
En stock : 26
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -25°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series LPV-150 (150W)
Power (Watts) 120 W
Type Constant Voltage
Efficiency 87%
Voltage - Output 12V